Fa nyílászárók felületkezelése

A fa a minőség és az elegancia szimbóluma, ám ezt az összképet csak magas színvonalú felületkezeléssel tudjuk elérni, hiszen a fa, élő jellege miatt folyamatos törődést kíván.

Termékeinket géppel felületkezeljük, hiszen a felület ettől válik igazán tartóssá, széppé és simává.

A fa nyílászárók felületkezelését Milesi Hydrocrom vizesbázisú vastaglazúrral végezzük, melynek RAL színei a természet csodálatos árnyalatait adják vissza.
A Classic, Trend, RAL színskálák, segítenek abban, hogy otthona meghitt és hangulatos legyen.

A kültéri és beltéri nyílászárók festése alkatrészenként történik, aminek következtében minden nehezen hozzáférhető helyen is éri a színezőanyag a kezelendő területet.

A tok, a szárny, a fabetétek és az üvegező lécek is külön kerülnek felületkezelésre és ezután kerülnek a termékek összeszerelésre.
A felületkezelés négy rétegben történik (szállekötő, alapozó, köztes és fedő).

Rendszeres ápolás

Ahhoz, hogy az általunk gyártott magas minőségű fa ajtók, ablakok egy életen át kitartsanak, gondoskodnunk kell róluk.
Azt javasoljuk, hogy évente kétszer XGC 35 nevű felújító szettet használva, ápoljuk a fát és a rajtuk lévő festést.

A kezelni kívánt felületeket tiszta, enyhén nedves pamutronggyal le kell tisztítani, majd a folyadékot egy puha kendővel, a teljes fa felületén szét kell oszlatni.
Ez a színtelen lazúr és festékápoló anyag minden fa bejárati, beltéri ajtón, fa ablakon csodát művel!

Újrafestés

A rendszeres törődés mellett is bizony eljön az idő, amikor a fa nyílászárók felületkezelését nem elég, ha saját kezűleg készítjük.
Megjelennek az alig látható hajszálrepedések, sérülések, a bevonati rétegek elvékonyodnak, és ezáltal csökken az ajtó és ablak szerkezetének védettsége.

Amikor erősen indokolt az újrafestés…

Ekkor már szükséges az újrafestés, hogy megakadályozzuk az vetemedést, valamint azt, hogy fa nyílászáróink elveszítsék megszokott szépségüket. A felületkezelést már kézzel kell elvégezni.

Az újrafestés menetét az alábbiakban olvashatod, melynek menete lépésről lépésre a következő:

  • Le kell akasztani az ajtószárnyat.
  • Ezt követi a vasalatok és gumitömítés eltávolítása. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor festőszalaggal le kell ragasztani. Ennek elhalasztása esetén a vasalat meghibásodhat, illetve a gumitömítés elvesztheti a rugalmasságát.
  • A nyílászáró teljes felületét le kell csiszolni finom szemcsés csiszolószivaccsal. Ezután nagyon fontos lépés a teljes felület portalanítása.
  • A festőszalag segítségével le kell takarni azokat a részeket, ahol üveg, vasalat és gumitömítés található.
  • Végezetül jöhet a festés. Itt ügyeljünk arra, hogy a festék ne csorogjon meg.
  • Az ajtó szárny visszahelyezése és becsukása előtt fontos, hogy a festék teljesen megszáradjon, különben a tok és a szárny összeragad és beszorul!

FONTOS!
Nagyon fontos, hogy minden alkatrészt pontosan a helyére kell visszatenni, különben a termék nem fog működni!

Abban az esetben, ha natúr nyílászárót szeretnének magukkal vinni vásárlóink, annak felületkezelését az otthonukban kell elkészíteni.
Ez kevésbé ad tartós és szép képet.

Ha mégis az a döntés születik, hogy a fa ajtókat, ablakokat házilag kezelik, elengedhetetlen, hogy óvatosan bánjunk az anyaggal, hogy a pántokba, zárakba, zárfogadókba, csavarfejekbe, illetve a gumitömítéshez festék ne kerüljön, mert működési problémákat okoz, akadályozva a vasalatok beállítását és cseréjét, illetve a gumitömítés elveszítheti rugalmasságát. Ebben az esetben a festés folyamata megegyezik az újrafestésével!

Hosszú éveken át megtartja szépségét

Azzal, hogy a fa nyílászárók felületeit kezeljük, a vizes helyiségekben lévő ajtók, ablakok vízáteresztő képességét is megakadályozzuk.
A fürdőszobákban, mosóhelyiségekben nagy a páraterhelés, ami kezelés nélkül eltorzíthatja nyílászáróinkat.

A felújítás, ápolás között elegendő a rendszeres, semleges hatású tisztítószerrel való tisztítás, nincs szükség egyéb különleges kezelésre.

Egy jól megválasztott, látványos fa bejárati ajtó, már a belépés pillanatában megmutatja milyen a stílusunk, hogyan tekintünk otthonunkra.

A fából készült ablakok, üzennek nekünk lakóikról. Kiáramló fényével megmutatják, hogy élet van a házban.

Egy ápolt, kezelt beltéri ajtó keretet ad belső tereinknek. Vezet minket, irányt mutat.
Öltözteti otthonunkat. Színével, üveg mintázatával, erezetével megmutathatjuk családunk egyediségét.
Vigyázzunk fa nyílászáróinkra és egy életen át elkísérnek minket!